A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Заболотцівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Заболотцівської сільської ради Золочівського району Львівської області

Положення про вибори до органів учнівського самоврядування

 

 

 

 


Фото без опису

 

8. Учні, які здобувають базову  середню освіту щорічно таємним голосуванням обирають свій виконавчий орган самоврядування (учнівську раду) та його очільника – президента.

9. Кандидувати на очільника( президента) або делегата виконавчого органу учнівського самоврядування закладу освіти можуть учні/ учениці, які досягнули 15-річного віку, висунуті спільнотою класу/ групи або групою делегатів, а також самовисуванці.

10. Учнівська спільнота закладу освіти делегує до складу представницького органу учнівського самоврядування територіальної громади своїх представників (послів, депутатів тощо) у пропорції 1 делегат від 20 учнів, які здобувають базову освіту.

11. Очільник органу учнівського самоврядування  закладу освіти (президент) не може балотуватися кандидатом в делегати до представницького органу учнівського самоврядування територіальної громади.

 

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ

12.Вибори керівника (президента) і членів виконавчого органу учнівського самоврядування закладу освіти  проходять щороку у вересні.

13.Позачергові вибори керівника ( президента) або члена виконавчого органу учнівського самоврядування закладу освіти проводяться у разі дострокового складання повноважень керівником/членом представницького органу у межах місяця від дати складання повноважень.

14.Дату голосування визначає відповідний орган учнівського самоврядування більшістю голосів присутніх на засіданні. Вибори мають відбуватися не менше ніж 6 годин упродовж дня,  визначеного органом учнівського самоврядування.

15. Права виборців, пов’язані з правом голосу:

- бути обраним до складу виборчої комісії;

- отримувати та поширювати інформацію, що стосується підготовки та проведення виборів;

- брати участь у проведенні передвиборної агітації на виборах;

- проголосувати за обраного кандидата/кандидатку, зробивши відповідну позначку в бюлетені;

- бути спостерігачем за проведенням виборів;

- оскаржувати порушення власних виборчих прав, інших власних особистих прав та законних інтересів, пов’язаних з участю у виборчому процесі перед чинними органами учнівського самоврядування.

16.Право бути обраним передбачає:

- дати згоду бути кандидатом на  керівника ( президента)/ делегата  виконавчого органу учнівського самоврядування закладу освіти, або відмовитись від відповідної пропозиції;

- самому запропонувати себе у кандидати;

- проводити агітацію за свою кандидатуру самостійно та залучати до цього інших учнів і учениць;

- делегувати учнів та учениць як своїх представників на дільниці, де відбувається голосування,для спостереження за процедурою;

- оскаржити перед діючим органом учнівського самоврядування результати виборів на підставі виявлених і задокументованих порушень виборчого процесу.

17.Кандидати на  керівника(президента)/у делегати виконавчого органу учнівської спільноти закладу освіти зобов’язані:

- представити виборцям свою передвиборчу програму не пізніше ніж за 1 тиждень до дня виборів;

- припинити агітацію та прибрати усі засоби агітації за свою кандидатуру за 24 год. до початку голосування;

- дотримуватись правил для учнів, ведучи передвиборну компанію.

18. Для організації виборів створюється виборча комісія з членів діючого органу учнівського самоврядування. Виборча комісія:

- складає списки виборців;

- встановлює форму виборчого бюлетеня;

- проводить реєстрацію кандидатів;

- обирає і облаштовує місця для голосування;

- встановлює результати виборів і оголошує їх.

19.Виборча комісія зобов’язана подбати про вільний доступ виборців до місця/місць голосування, захист бюлетенів та скриньок для вкидання бюлетенів, невтручання сторонніх і спостерігачів у виборчий процес.

20.Бюлетень для голосування вважається дійсним, якщо виборець зробив у ньому тільки одну позначку (вибрав одного кандидата).

21.Вибори вважаються такими, що відбулися, якщо участь у них взяло не менше ніж 50% усіх учнів закладу освіти, які мають право голосу .

22.Обраними вважаються кандидати, за яких проголосувало найбільше виборців і які завдяки цьому зайняли найвище місце/ найвищі місця у рейтинговому списку кандидатів. Рейтинговий список кандидатів на керівника (президента) і, окремо, кандидатів на делегата/ів виконавчого органу учнівського самоврядування закладу освіти, складає і затверджує на своєму засіданні виборча комісія. Такий список включає місце кандидата у списку, його прізвище та ім’я і набрану ним суму голосів виборців.

23.Якщо кандидати набрали однакову кількість голосів і це не дозволяє визначити, кого слід оголосити керівником (президентом), делегатом/кою  виконавчого органу учнівського самоврядування закладу освіти проводяться повторні вибори.

24.Про обрання учня/учениці керівником (президентом) і, окремо, делегатом/кою  виконавчого органу учнівського самоврядування закладу освіти голова виборчої комісії повідомляє, відповідно, зборам (конференції) учнів закладу освіти.

26.Кандидат, оголошений керівником (президентом) чи делегатом/кою  виконавчого органу учнівського самоврядування закладу освіти набуває повноважень після прийняття ним/нею присяги.

 

ІV. ПЕРЕДВИБОРЧА АГІТАЦІЯ

27. Кандидат у керівники чи делегати  виконавчого органу учнівського самоврядування закладу освіти має право вести передвиборчу агітацію як у закладі освіти, де навчається, так і за його межами, усно чи/і через засоби інформування, безпосередньо чи у засобах масової інформації та соціальних застосунках.

28.Кандидат за допомогою ініціативної групи:

  • випускає рекламний плакат із власною фотографією;
  • готує передвиборчу програму не більш як на 2 сторінки тексту;
  • здійснює інші агітаційні заходи, які не порушують права учнів та не заважають освітньому процесу.

29. Передвиборчу агітацію кандидати проводять у довільній формі, дотримуючись норм етики і правил для учнів.

30.Протягом останнього тижня перед виборами між кандидатами повинні відбутись дебати. Модератором дебатів має бути незацікавлена у результатах виборів особа, у тому числі й з дорослих.

31. Усі агітаційні заходи, зокрема й дебати, мають відбуватися тільки на перервах та в позаурочний час.

 

 

Фото без опису Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора